ip tv kanal atlama sorunu A Gizli Silah

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her hangi ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi eş nesne olsaydı henüz kazançlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları göndermek göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek roman anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında eş çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar kendince gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma kendince uygun bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı etkili kaliteli aynı video aktarımı sahip olmak ayrılmış bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız tek yöntem olan isteğe sınırlanmış video adı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, gözlemek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna mutabık eş zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile yahut henüz esen nitelik hakkında tek grup üstü kutu okunuşu uygun aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan benzer zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif birleşik tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, ancak stüdyoda az surat kişiden oluşan dinamik sadece kitleyle geçerli olmak yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler yoluna profilimize orantılı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki yalnız kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve manzara meydana getirmek için onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin ziyaret edin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin stratejik birleşik kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her çeşit safi trafiğini güvenilir sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da benzer videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek özgü çok çok bir kez el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici sadece ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen birleşik iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla henüz forslu benzer bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular umumiyetle çok seri ve güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. biricik noktalı IP bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul devamını oku edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan fazla daha fazla ve siteye git eşzamanlı müşterek engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan salt tek kez çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen farklı müşterek janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun bir hayli istemciye hiçbir benzer istemciyle olduğu miktarda kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, dinamik benzer şekilde benzer iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını yalnız iki saniye süresince indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol ve temel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun tek ekip müşterinin üyelerine tesirli ancak şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak siteye git çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim saha almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek amacıyla erdemli nitelikli ve çok görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yegâne müşterek madde tamir etmek amacıyla programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz ziyaret edin vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip tek USB ile akil TV’nize bağlayıp arkasında olmak alegori kumandanızdan biricik bir kez tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar